Na co zwracać uwagę kupując materace gimnastyczne?

Na co zwracać uwagę kupując materace gimnastyczne?

Materace gimnastyczne stosowane są na salach gimnastycznych w szkołach i przedszkolach. Niektóre rodzaje mat są używane w klubach fitness i w domu. Są one potrzebne nie tylko do zajęć gimnastycznych, ale także do różnych treningów.

Materace gimnastyczne, z czego się składają?

Materac gimnastyczny składa się z pokrycia i wypełnienia (https://www.marbo-sport.pl/product-pol-15114-Materac-gimnastyczny-z-antyposlizgiem-200x120x5-MC-M005-Marbo-Sport.html). Pokrowiec wykonany jest ze skóry winylowej. Warstwa wierzchnia maty jest powlekaną tkaniną wykonaną z włókien syntetycznych. Materiał ten jest odporny na różnice temperatur, nie blaknie na słońcu, jest bardzo wytrzymały, stosunkowo lekki, odporny na ścieranie i wielokrotne zginanie, łatwy do czyszczenia.

Skóra winylowa, skóra syntetyczna, to tkanina z monolityczną powłoką z PCV. Główna zaleta: odporność na wilgoć i zabrudzenia, w razie potrzeby można ją łatwo wyczyścić wilgotną szmatką.

Zarówno skóra namiotowa, jak i winylowa mogą być jaskrawo zabarwione i dostępne w różnych kolorach. Pokrowiec zapinany jest na rzepy lub zamek błyskawiczny.

Materace gimnastyczne są często wypełnione gumą piankową. Dla dzieci gęstość materaca powinna być nie mniejsza niż 12-14 kg na metr kwadratowy, a wysokość maty powinna wynosić 10 cm lub więcej.

Składana mata gimnastyczna składa się z kilku trwale połączonych bloków, które po złożeniu zajmują stosunkowo mało miejsca. Takie maty są łatwe w użyciu zarówno w małych salach gimnastycznych, jak i w domu.

Materace składają się z podstawy, do której za pomocą rzepów mocowane są bloki maty. Maty można złożyć w dowolnej kolejności, dzięki czemu mogą być używane jako sprzęt gimnastyczny.

Przeznaczenie materacy gimnastycznych

Materac gimnastyczny zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczną powierzchnię, do uprawiania sztuk walki dla dzieci. Materace mogą być stosowane zarówno na placach zabaw dla dzieci, jak i do użytku domowego jako ciepła i miękka wykładzina podłogowa. Maty budo są połączone trwałym łączeniem na jaskółczy ogon, dzięki czemu można pokryć dowolną powierzchnię.

Mata wykonana jest z piankowego materiału syntetycznego, który jest trwały, łatwy do czyszczenia i nie wchłania wilgoci. Może być stosowany na każdej powierzchni, nawet na zewnątrz. Ponadto, maty budo są antypoślizgowe i zapewniają dobrą izolację akustyczną.

Materace rolkowe


Materac rolowany to wykładzina podłogowa charakteryzująca się szybkim montażem i kompaktowym przechowywaniem, składająca się z szeregu bloków przypominających listwy, przymocowanych za pomocą specjalnej tkaniny. Materac jest łatwy do zwinięcia na małej przestrzeni. Za pomocą kilku materacy rolkowych ułożonych obok siebie można stworzyć wykładzinę o wymaganej powierzchni.

 

Henryk