EMERGENCY FIRST RESPONSE

Kurs Pierwszej Pomocy

Jest wiele sytuacji, w których nagle trzeba udzielić komuś pomocy. Nie bój się i nie czekaj aż ktoś inny zareaguje, naucz się prostego algorytmu ratownictwa i działaj. Kurs pierwszej pomocy to szkolenie właśnie dla Ciebie

Na kursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej – EFR – nauczysz się zasad reagowania, wykorzystywanych przez profesjonalnych ratowników medycznych w trakcie udzielania pomocy poszkodowanym.

Poznasz skrót: „ABCD’S” i zobaczysz jak sprawnie będzie on pomagał w postępowaniu podczas akcji ratunkowej, pokazując kolejne czynności tak, abyś w prawidłowy sposób pomagał we właściwym czasie.

efr-2

Wymagania:

  • każdy zainteresowany może zostać uczestnikiem kursu,
  • nie są wymagane żadne certyfikaty, jak również nie ma minimalnej granicy wiekowej.

 Przebieg kursu:

Kurs podzielony jest na trzy części: teoretyczną, praktyczną oraz scenariusze zdarzeń. Przy pomocy podręcznika możesz samodzielnie przyswoić wiedzę teoretyczną i zapoznać się z ćwiczeniami praktycznymi. Samodzielna nauka pozostawia więcej czasu na rozwijanie umiejętności praktycznych. Zajęcia praktyczne prowadzimy w małych grupach tak, aby każdy uczestnik wykonał samodzielnie wszystkie wymagane elementy.

Po upewnieniu się, że procedury są Ci znane przećwiczymy scenariusze różnych zdarzeń, które mogą wystąpić w codziennym życiu. Zachęcamy do udziału w kursie zarówno dzieci, jak i dorosłych, ponieważ nie wiemy kiedy i komu, wiedza o ratowaniu ludzkiego życia może się przydać

Zawsze warto rozpocząć procedurę pierwszej pomocy – najważniejsze są pierwsze minuty, w których Pogotowie Ratunkowe nie zawsze jest w stanie przybyć.

Uprawnienia:

Kurs kończy się wydaniem międzynarodowego certyfikatu Emergency First Response, który upoważnia do kontynuacji edukacji nurkowej na stopień Rescue Diver.

Zainteresował Cię kurs?

Jesteś zainteresowany kursem? Chcesz sięzapisać?
Skontaktuj się z nami i uzyskaj więcej informacji na temat dostępnych terminów.