ENRICHED AIR DIVER

Nurkowania na Mieszance NITROX

Celem kursu PADI Enriched Air Diver jest zapoznanie z procedurami, wadami i zaletami, ryzykiem oraz teorią bezdekompresyjnego nurkowania na wzbogaconym powietrzu zawierającym od 22% do 40% tlenu.

Nacisk położono na nurkowanie na mieszankach EANx32 i EANx36 (Nitrox I i II) – znaczenie tych skrótów z pewnością poznasz na szkoleniu.

Kurs realizowany jest w taki sposób, aby podkreślić rolę prawidłowych i zalecanych procedur bezpieczeństwa podczas nurkowania na wzbogaconym powietrzu. Przedstawia wady i zalety nurkowania na Nitrox’ie np. przedłużenie czasu nurkowania, minimalizowanie objaw narkozy azotowej oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby dekompresyjnej.

enriched

Wymagania:

  • minimalny wiek uczestnika: ukończone 12 lat,
  • certyfikat PADI Open Water Diver lub stopień równorzędny innej organizacji nurkowej,
  • 2 nurkowania (opcjonalnie).

Uprawnienia:

Zdobywasz certyfikat PADI Enriched Air Diver, który upoważnia Cię do planowania i nurkowania bezdekompresyjnego z wykorzystaniem wzbogaconego powietrza zawierającego 22 % do 40 % tlenu, pozostając w granicach określonych tabelami nurkowymi i limitami stosowania tlenu. Każda baza nurkowa z pewnością poprosi Cię o okazanie certyfikatu – gdyż nurkowanie na Nitrox’ie bez uprawnień jest zabronione.

W Centrach Nurkowych na całym świecie za okazaniem tego certyfikatu możesz poprosić o nurkowanie na NITROX’ie.

UWAGA! Certyfikat jest dodatkowo płatny – 250 zł.

Zainteresował Cię kurs?

Jesteś zainteresowany kursem? Chcesz sięzapisać?
Skontaktuj się z nami i uzyskaj więcej informacji na temat dostępnych terminów.